chaffing اسلامی انقلاب انقلابی مقاومت بسیج

chaffing: اسلامی انقلاب انقلابی مقاومت بسیج سپاه پاسداران اقتصاد مقاومتی اصفهان سپاه پاسداران

گت بلاگز علمی پزشکی بیشترین جمعیت کشور چند ساله هستند؟

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از پرجمعیت‌ترین گروه‌های سنی کشور خبر داد.

بیشترین جمعیت کشور چند ساله هستند؟

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ محمد اسماعیل مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس مطلق بیان کرد: آخرین سرشماری سال ۹۵ نشان می دهد که ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر جمعیت ایرانی داریم که ۲۵ درصد از آن ها جوان هستند.
وی افزود: ارتقای سلامت جسمی، روحی، روانی، اجتماعی و معنوی جوانان با توجه به سیاست های جمعیت و خانواده ابلاغی رهبر معظم انقلاب، برنامه راهبردی اداره سلامت جوانان وزارت بهداشت هست. ۳۲ درصد جمعیت کشور از ۷۹ میلیون نفر هرگز ازدواج نکرده اند، ۶۷ درصد ازدواج کرده اند.

عبارات مهم : جمعیت

مطلق راجع به کارها دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت راجع به توانمندسازی جوانان گفت: تشکیل کمیته ملی اجرایی متشکل از ۱۵ عضو هیات علمی دانشگاه و حوزه، تهیه پکیج آموزشی دانستنی های ازدواج سالم، تهیه مولتی مدیاهای آموزشی، برگزاری جشنواره ازدواج و سنت و همکاری جوانان استان های یزد، گیلان، پایتخت کشور عزیزمان ایران و قزوین در این برنامه تاکنون، بهره گیری از اپلیکیشن ها و نرم افزار ها جهت اطلاع رسانی به مردم با توجه به ضریب نفوذ ۴۵ درصدی اینترنت در جوانان، ارائه مشاوره به جوانان در خصوص ازدواج و رفتارهای پرخطر و داروهای روانگردان، توانمندسازی اعضای هیات علمی دانشگاه ها در جهت سیاست های ابلاغی جمعیت بخشی از برنامه های وزارت بهداشت است.
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس افزود: در مورد رفتارهای پرخطر در جوانان بسته های خدمتی مختلفی تهیه شده است که به وسیله مراقبان سلامت در پایگاه ها و مراکز ارائه می شود.
وی افزود: ۴.۸ میلیون دانشجو داریم که هم اکنون به ازای هر ۱۰ دانشجو یک سفیر سلامت تربیت شده است است و در زمینه سوء مصرف مواد، عوارض داروهای توهم زا، ارتقای مهارت های فردی و تشخیصی جهت پیشگیری از اعتیاد، کم کردن آسیب های اجتماعی، پیشگیری از سوانح، فعالیت بدنی مناسب و تغذیه سالم فعالیت می کنند.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی راجع به برنامه های طرح تحول سلامت جهت جوانان نیز گفت: بسته خدمات سلامت جوانان، ارزیابی رفتارهای پرخطر، مصرف دخانیات، سوء مصرف مواد، رفتارهای جنسی پرخطر، ارزیابی اختلالات روانپزشکی، ارائه مشاوره های رایگان در زمینه های روانشناسی، تغذیه و خود مراقبتی، آموزش مهارت های چگونگی برخورد با همسر و اعضای خانواده و دوستان، ارزیابی اوضاع قلبی و عروقی و فشار خون و خدمات مناسب پزشکی به جوانان بخشی از این برنامه ها است.
وی با اشاره به این که در سال ۹۰ بالغ بر ۳۵ درصد فوت جوانان بر اثر سوانح بوده هست، گفت: این رقم هم اکنون به ۲۴.۴ درصد رسیده است که نتیجه تاثیر برنامه ها و کمپین ها و بسیج های آموزشی است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: جمعیت | سلامت | ازدواج | برنامه | بهداشت | جوانان | خانواده | وزارت بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog